Logo

AS - TOUR

turystyka kajakowa as-tour

Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS zajmuje się organizacją spływów kajakowych od 1990 roku. Organizujemy spływy kajakowe najpiękniejszymi rzekami północnej Polski - Krutynią, Czarną Hańczą, Biebrzą, Rospudą, Łyną, Pisą, Brdą i Wdą.
11-710 Piecki, Krutyń 4

baza na spływy szlakami Suwalszczyzny - Maćkowa Ruda 42

tel.: (89) 742 14 30, 608 319 014, 606 797 831

kontakt e-mail: kajakowe@splywy.pl

www: http://www.splywy.pl/
Nasza oferta obejmuje nie tylko spływy kajakowe zorganizowane, ale również spływy indywidualne, gdzie Państwo decydują o wyborze sprzętu: kajaki a może kanoe, wybierają trasę i termin spływu.

Osobom, które wybierają się na Mazury, a nie dysponują wolnym czasem, proponujemy kilkugodzinne spływy kajakowe rzeką Krutynia. Szlak rzeki Krutynia uważany jest za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie. Ten, kto wybiera się na Mazury powinien taki spływ kajakowy koniecznie zaliczyć. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wypoczynek na naszych spływach. Mazury to zielone płuca Polski, a aktywny wypoczynek na spływie kajakowym to samo zdrowie! Nasza wypożyczalnia kajaków dostarczy ci wszystko, czego potrzebujesz na udany spływ! Wypożyczamy najnowsze kajaki w Polsce!

Mazury warto odwiedzać nie tylko w okresie lata. Zapraszamy na jednodniowe spływy szlakiem Krutynia o każdej porze roku. Naprawdę warto!

Spływy kajakowe dostarczają niesamowitych wrażeń, umożliwiając obcowanie sam na sam z naturą oraz poznawanie historii i bogatej kultury regionu. Kajaki to doskonały relaks dla osób preferujących aktywne formy spędzania wolnego czasu. Wybierz kajak z naszej szerokiej oferty i ruszaj na spływ!

Oprócz spływów kajakowych oferujemy wypożyczanie i transport doskonałej jakości kajaków i kanoe.  W naszej ofercie znajdą Państwo kajaki Relax, kajaki Sprinter, kajaki Explorer i kajaki Voyager oraz łódki kanoe 2, 3 i 4-osobowe. Nasza wypożyczalnia kajaków oferuje kajaki najwyższej jakości w niskich cenach!

Zapraszamy na spływy kajakowe najpiękniejszymi rzekami Mazur, Suwalszczyzny i Borów Tucholskich!

W naszej OFERCIE znajdują się spływy:
- jednodniowe - tu znajduje się szczegółowa oferta
- weekendowe - tu znajduje się szczegółowa oferta   
   
   
   

 Spływ szlakiem CZARNA HAŃCZA - jeden z najbardziej znanych i reklamowanych szlaków kajakowych Polski. Pod względem kajakowym Czarna Hańcza prezentuje dwa oblicza: ekstremalne i popularne. To pierwsze dotyczy odcinka rzeki między jeziorami Hańcza i Wigry o długości 47 km. Zupełnie inny charakter ma rzeka w swoim nizinnym odcinku, który rozpoczyna się od Jeziora Wigry.


Spływ szlakiem ROSPUDA 
- szlak o bardzo różnym charakterze rzeki i jej otoczenia - od prawie górskiej rzeki w początkowych etapach - o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem do wolno płynącej nizinnej rzeki o brzegach zabagnionych i porośniętych szuwarami. Długość szlaku Rospuda wynosi 68 km, a jego przepłynięcie zajmuje ok. 5 - 6  dni. Możliwe jest przedłużenie trasy Rospuda o ok. 3 dni szlakiem rzeki Blizny. 

Spływ szlakiem BIEBRZA 
- rzeka nizinna, silnie meandrująca, z dużą liczbą starorzeczy, odnóg, rozlewisk, zatok i wodnych zastoisk. Biebrza charakteryzuje się szerokim korytem, znaczną głębokością i wyraźnym choć nie rwącym nurtem. Nazywana bywa przez niektórych polską Amazonką. Przebiega przez Biebrzański Park Narodowy. Wyjątkowość BPN polega na tym, że w środku Europy zachował się w pierwotnej formie obszar o powierzchni 200 tys. hektarów. Obszar dziki, bezkresny, słabo zaludniony a miejscami wręcz bezludny stanowiący wyzwanie dla wszystkich żadnych przeżycia niesamowitej przygody z dziewiczą przyrodą. 

Spływ szlakiem KRUTYNIA 
- bardzo ciekawy i zróżnicowany szlak, uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega przez Puszczę Piską, a od Jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Długość szlaku Krutynia wynosi 102 km, w tym 60 km to woda stojąca. Rzeka płynie wśród nieskażonej i dzikiej przyrody


Spływ szlakiem PISA - szlak łatwy , o charakterze typowo , nizinnym (brak stałych przeszkód wymagających przenosek), malowniczy, najciekawszy odcinek górny i dolny z terenami leśnymi i niewielkimi wzniesieniami terenu. Na trasie słabo rozwinięta stała baza noclegowa szczególnie w górnej i dolnej części sporo dogodnych pól biwakowych. Na całym odcinku Pisa wije się i silnie meandruje. Środkowy bieg łąkowy i podmokły. Właściwy odcinek rzeczny przemierza część Puszczy Piskiej oraz Równinę Kurpiowską.

Spływ szlakiem ŁYNA 
- niezwykle interesujący pod każdym względem szlak, dający możliwość dowolnego rozbudowywania go wzdłuż i wszerz. Na szlaku rzeki Łyna występuje dzikie odcinki rzeki o charakterze górskim, tworząc dwa dosyć długie przełomy oraz spokojniejsze, płynące pośród malowniczych terenów leśno-pagórkowych. Dodatkową atrakcją szlaku stanowią liczne miejscami przeszkody występujące na rzece (powalone drzewa, głazy), czysta woda oraz często występujący nurt.

Spływ szlakiem WDA 
- bardzo malowniczy i atrakcyjny szlak. Wda ma 198 km, wypływa z jeziora Krążno, meandruje przez bory Tucholskie oraz Wysoczyznę Świecką i uchodzi do Wisły w Świeciu. Prawie na całej długości, poza górnym biegiem, rzeka Wda jest łatwa, jedynie ogromne jezioro Wdzydze oraz zapory wodne w dolnym odcinku mogą utrudniać spływ.  Teren na szlaku Wda jest bardzo mocno zalesiony i mało zurbanizowany.

Spływ szlakiem BRDA 
- dostępny dla kajakarzy na długości 233 km. Jednak jej górny bieg jest dość uciążliwy ze względu na zarośnięty trzciną nurt, liczne płycizny oraz powalone przez bobry drzewa. BRDA, najdłuższa z rzek Borów Tucholskich ma 239 kilometrów. Brda bierze swój początek z jeziora Smołowego na Pojezierzu Bytowskim.Zarezerwuj już dziś!


11-710 Piecki, Krutyń 4

baza na spływy szlakami Suwalszczyzny - Maćkowa Ruda 42

tel.: (89) 742 14 30, 608 319 014, 606 797 831

kontakt e-mail: kajakowe@splywy.pl

www: http://www.splywy.pl/

Top